Ještě snazší je splnit kvótu 90 mcg na vitamín K.

Ještě snazší je splnit kvótu 90 mcg na vitamín K.

SOUVISEJÍCÍ: Jaké jsou nejlepší léčby ekzému?

3. Mýtus: Ekzém je způsoben stresem

Zde je malý, ale důležitý rozdíl: Stres nezpůsobuje ekzém, ale může vyvolat stav kůže a zhoršit jej. Je to kvůli uvolňování stresových hormonů, které mohou zhoršit zánět, říká Jeffrey Benabio, MD, dermatolog Kaiser Permanente v San Diegu. “Stres může také zvýšit pravděpodobnost poškrábání a [podráždění], což samozřejmě také zhoršuje ekzém,” říká. Vzhledem k tomu, že ekzém a stres jsou spojeny, používání praktik, jako je vědomá meditace nebo cvičení, vám může pomoci udržet stav pod kontrolou.

4. Mýtus: Ekzém lze vyléčit

Bohužel neexistuje žádný způsob, jak vyléčit ekzém, ale je možné jej dát do ústupu. Váš nástroj č. 1? Zvlhčovač – zejména v zimních měsících, říká Crutchfield. Doporučuje používat ve sprše jemné mytí těla a poté hydratační hydratační krém. (Aplikujte to znovu i v jiném bodě dne.) V závažných případech jsou k dispozici topické protizánětlivé léky, které jsou k dispozici na přepážce nebo na předpis. Někteří lidé mohou také potřebovat orální léky ke snížení svědění, říká Michele Green, MD, dermatolog v New Yorku v soukromé praxi a RealSelf. com přispěvatel. Crutchfield říká, že jeho pacienti také zaznamenali úspěch s jemnou fototerapií. “Říkáme tomu úzkopásmová fototerapie B,” říká. “Pacienti budou chodit zhruba jednou týdně na ošetření a pomůže idealica nakupujte online to udržet ekzém pryč.” “Takže i když ekzém nezmizí na 100 procent, existuje mnoho léčebných postupů a změn životního stylu, které mohou pomoci udržet ho pod kontrolou.”

SOUVISEJÍCÍ: 5 tipů pro zimní péči o pleť pro psoriázu a ekzém

5. Mýtus: Ekzém je individuální problém

Opravdu neexistuje nic takového, jako trpět sám. Crutchfield říká, že když má někdo ekzém, je postižena celá rodina. “Trvá to čas a prostředky od jiných aktivit a dalších členů rodiny,” říká. “Může to ovlivnit sociální interakci mezi páry, jejich dětmi a ostatními členy rodiny.” “Řekněme například, že někdo užívá léky, jejichž vedlejším účinkem je nadměrná ospalost.” To může stékat dolů, aby to ovlivnilo jejich náladu a ovlivnilo to jejich schopnost plnit každodenní úkoly.

6. Mýtus: Ekzém se sám vyčistí

Ve skutečnosti je rychlá léčba klíčem k tomu, aby se ekzém nestal zanícenějším a problematičtějším, říká doktor Benabio. Více zánětů vede k většímu poškrábání a může vést k bakteriální infekci, která ekzém zhoršuje. K dispozici je mnoho možností léčby, od léků zmíněných dříve až po změny životního stylu, jako je vyhýbání se teplu a nadměrnému potu, vyhýbání se jídlům, o nichž je známo, že jsou spouštěči, a udržování pokožky zvlhčené. Klíčem je však jednat rychle a ošetřit pokožku před začátkem cyklu začarovaného svědění, zánětu a infekce.

SOUVISEJÍCÍ: 12 spouštění ekzému a jak se jim vyhnout

7. Mýtus: Ekzém je povrchní problém

Může se zdát, že ekzém je problémem pouze pro lidi, kteří se zajímají o svůj vzhled, ale jeho dopad je více než hluboký. “Je to extrémně znepokojivé, svědí to a může to způsobit naprostý nedostatek pozornosti běžným denním aktivitám,” říká Crutchfield. “Když jste nešťastní a svědí vás kůže a nejste schopni úspěšně dokončit svou práci, úspěšně studovat nebo si užívat sociálních vztahů, kvalita vašeho života se výrazně sníží.” “Výzkum také ukázal, jak může ekzém negativně ovlivnit zdraví člověka.” Například studie publikovaná v březnu 2015 v časopise Journal of Allergy and Clinical Immunology zjistila, že dospělí s ekzémem častěji kouří a pijí, méně cvičí a častěji jsou obézní a trpí kardiovaskulárními chorobami a cukrovkou než ti, bez kožního problému.

Více v Ekzém

Cílení na spouštění ekzému

Jak redukce vnitřních alergenů může zmírnit vaše příznaky ekzému

Spojení ekzému a stresu

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v ekzému

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Upravené zdroje, které vás podpoří na vaší cestě s atopickou dermatitidou

Správa atopické dermatitidy může být obtížná, ale podpora je k dispozici.

Do 18. prosince 2020

Co potřebujete vědět o léčbě atopické dermatitidy v různých ročních obdobích

Podívejte se, jak mohou změny počasí ovlivnit vaši atopickou dermatitidu po celý rok, a zjistěte, jak se můžete vyhnout vzplanutí v každém ročním období. nbsp. . .

Do 20. listopadu 2020

Péče o vaše duševní zdraví, pokud máte atopickou dermatitidu

Atopická dermatitida může výrazně ovlivnit vaši emoční pohodu, ale nemusíte trpět v tichosti. Prozkoumejte způsoby, o které se můžete starat. . .

Do 23. října 2020

Pět věcí, které byste měli vědět, pokud má vaše dítě atopickou dermatitidu

Pokud pečujete o dítě s atopickou dermatitidou, měli byste vědět, abyste se o něj mohli starat, jak nejlépe umíte.

Do 24. září 2020

Pohled na komorbidity související s atopickou dermatitidou (a co s nimi dělat)

U pacientů s atopickou dermatitidou je pravděpodobnější, že budou žít i s jinými stavy, což může ovlivnit rozhodování o jejich léčebném plánu. Dozvědět se o. . .

Do 24. srpna 2020

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Uvažujete o cílené terapii k léčbě atopické dermatitidy? Zde je to, co potřebujete vědět.

Do 24. července 2020

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Nekontrolovaná atopická dermatitida může ovlivnit více aspektů vašeho života, nejen vaši pokožku. Zde je to, co můžete udělat pro zvládnutí stavu.

Do 24. července 2020

Jak poznám, který lék na atopickou dermatitidu je pro mě vhodný? Zkoumání preferencí a cílů

Prozkoumejte všechny faktory, které vstupují do vývoje plánu léčby atopické dermatitidy, který je pro vás (nebo vašeho blízkého) nejlepší.

Do 24. července 2020

Předepisování a OTC léčby ke kontrole příznaků atopické dermatitidy

Zde je to, co potřebujete vědět o topické léčbě atopické dermatitidy, abyste si mohli vybrat tu, která je pro vás to pravé.

Do 24. července 2020 “

Citrát vápenatý, vápník s vitamínem K nebo skořápka ústřice? Police v drogerii nabízejí různé doplňky vápníku pro silné kosti a přidané živiny jako vitamíny D, K a hořčík. Co vlastně potřebuješ? Zde je návod, jak si vybrat nejlepší doplněk vápníku pro vás. . . V dokonalém světě bychom získali všechny živiny pro stavbu silných kostí z potravin, jako jsou mléčné výrobky, listová zelenina a tučné ryby. Podle National Institutes of Health (NIH) ale většina žen dostává jen 50% vápníku a 40% nebo méně vitaminu D pro stavbu kostí každý den (asi 300 IU). Znamená to, že by většina z nás měla užívat doplňky stravy? Pro zaneprázdněné ženy „doplňky nabízejí snadný způsob, jak udržet zdraví kostí“, říká Pauline Camacho, M. D., docentka medicíny na Osteoporóze na univerzitě v Loyole a Centru pro metabolické choroby kostí v Illinois. Podle Ústavu medicíny potřebují ženy mladší 51 let k vybudování silných kostí 1 000 miligramů (mg) vápníku denně a 600 IU vitaminu D. Pokud mají nad 51 let, potřebují 1 200 mg vápníku. Potřebují také 320 mg hořčíku (který pomáhá přeměnit vápník na kost) a 90 mikrogramů (mcg) vitaminu K (který pomáhá buňkám absorbovat vápník). Ale ne všechny doplňky jsou vytvořeny stejné. Některé nejsou tělem absorbovány snadno, způsobují žaludeční nevolnost, mohou obsahovat nebezpečné těžké kovy nebo je nelze užívat s určitými potravinami nebo léky. Před zahájením doplňkového režimu a určením správného dávkování pro vás se vždy poraďte se svým lékařem. Požádejte také o krevní test, abyste zjistili, kolik vitaminu D budete také potřebovat.

Zde jsme požádali odborníky na výživu, aby nám doporučili nejlepší doplněk vápníku pro ženy v každém věku. 1. Citrát vápenatý Citrát vápenatý je nejsnáze vstřebatelnou formou vápníku. Může být užíván s jídlem nebo bez jídla a obvykle nezpůsobuje žaludeční nevolnost nebo plyn, což je běžný problém u jiných typů doplňků vápníku. Na rozdíl od uhličitanu vápenatého je také méně pravděpodobné, že způsobí zácpu. Citrát vápenatý se dodává v kapslích nebo žvýkacích oplatkách a obsahuje přípravky bez kukuřice, laktózy, mléka, sóji, cukru, pšenice a kvasnic – ideální pro ženy s potravinovými alergiemi. Kdo by to měl vzít: Jedná se o nejlepší doplněk vápníku pro ženy, které mají potíže se vstřebáváním jiných typů vápníku. Patří mezi ně ženy nad 50 let s nízkou kyselinou žaludku (přirozená součást stárnutí), říká registrovaná dietoložka Dee Sandquist, M. S., mluvčí Americké dietetické asociace. Citrát vápenatý je také dobrou volbou pro ženy, které užívají blokátory kyselin při poruchách trávení, refluxu kyseliny nebo jiných gastrointestinálních stavech, a je bezpečné pro ženy s vysokým rizikem ledvinových kamenů, říká Tod Cooperman, M. D., prezident ConsumerLab. com, nezávislá výzkumná a testovací firma. Dávej si pozor:Citrát vápenatý obsahuje polovinu elementárního vápníku jako běžněji dostupný uhličitan vápenatý. Budete muset vzít více nebo větší tablety, abyste získali stejné množství minerálu, říká Dr. Cooperman.

Je také téměř dvakrát dražší než uhličitan vápenatý, nebo asi 10–14 $ za 120 kapslí. A možná budete muset užívat doplňky vitaminu D, abyste dosáhli doporučené denní dávky 600 IU. 2. Uhličitan vápenatý Uhličitan vápenatý – nacházející se v antacidách, jako je TUMS nebo Rolaids – má podle kliniky Mayo nejvyšší množství elementárního vápníku. Je to levné – za láhev 120 kapslí za pouhých 5 $ – a pro nejlepší absorpci by se mělo užívat s jídlem. Kdo by to měl vzít: To je nejlepší doplněk vápníku proženy do 50 let, které hledají levný doplněk vápníku. Ale nepomůže vám to splnit 600 mg RDA vitaminu D. Dávej si pozor:Uhličitan vápenatý potřebuje ke vstřebávání žaludkem kyselou atmosféru, takže to není dobrá volba, pokud je vám více než 50 let nebo užíváte blokátory kyselin. TUMS, Rolaids a další antacida s uhličitanem vápenatým obsahují pouze 200 mg elementárního vápníku v jedné tabletě, říká doktor Cooperman, takže na jejich denní potřeby vápníku nespoléhejte. Podle studie z roku 2007 na Lékařské fakultě Mercer University v Georgii ve skutečnosti nemusí být hrstka TUMS chytrým způsobem, jak získat RDA vápníku. Vědci zjistili souvislost mezi nadměrnou konzumací antacid a syndromem mléčného alkálie, což je stav, který způsobuje ukládání vápníku v ledvinách a jiných tkáních, což může vést k selhání ledvin.

Uhličitan vápenatý je také typ, který se nachází ve skořápce ústřice a korálovém vápníku. Ale je to dražší, ekologičtější a může způsobit vážné reakce u lidí alergických na mořské plody, říká Dr. Cooperman. Některé značky obsahují dokonce nebezpečné množství olova. NIH, Consumer Reports, Mayo Clinic, Food and Drug Administration (FDA) a Federal Trade Commission všechny obvinily výrobce jedné značky (Coral Calcium Supreme) z nepravdivých a nepodložených tvrzení o jejích léčivých schopnostech. Korálový vápník stojí také více – až 26 $ nebo více za láhev (60 tablet). 3. Vápník s vitamínem DFeby vaše tělo účinně absorbovalo vápník, potřebujete vitamín D. Zvyšuje absorpci vápníku o 65%, pomáhá budovat silné kosti a posiluje imunitní systém. Sluneční světlo je nejlepší způsob, jak získat vitamín D – pouhých 10 minut expozice může pomoci předcházet nedostatkům, říká Michael Holick, Ph. D., M. D., profesor medicíny na Bostonské univerzitě a autor The Vitamin D Solution (Hudson Street Press). Mnoho žen ale nedostává dost. Pokud omezíte svůj čas venku nebo budete nábožensky používat opalovací krém, můžete mít nedostatek vitaminu D. “Denní užívání vápníku s vitamínem D je nejjednodušší způsob, jak zajistit, abyste získali to, co potřebujete pro zdraví kostí,” říká Dr. Holick. Typické doplňky vápníku s D obsahují 400 IU vitaminu D na pilulku, což není dost na to, aby splnilo požadavek 600 IU, a možná budete muset vzít další pilulku.

Kdo by to měl užívat: Toto je nejlepší doplněk vápníku pro ženy nad 70 let (vaše pokožka produkuje méně vitaminu D, jak stárnete) a pro ty, které nosí opalovací krémy, mají tmavou pleť nebo žijí v převážně oblačném nebo deštivém podnebí. Obraťte se na svého lékaře, aby vám udělal krevní test na stanovení hladin vitaminu D. Dávejte pozor: Vitamin D je pro vás dobrý – ale můžete získat příliš mnoho dobré věci. “Dospělí mohou bezpečně užívat 10 000 IU vitaminu D denně bez nežádoucích vedlejších účinků,” říká Dr. Holick. Ale užívání více než to v průběhu času může způsobit hypervitaminózu D. Příznaky zahrnují nevolnost, zvracení, špatnou chuť k jídlu, zácpu, slabost, zmatenost, abnormality srdečního rytmu a ledvinové kameny. 4. Vápník s hořčíkem a/nebo vitamínem B Hořčík a vitamín K pomáhají přeměnit vápník na kost, říká Debra Brammer, N. D., klinická děkanka naturopatické medicíny na Bastyr University ve Washingtonu. Většina žen ale nepotřebuje kombinaci vápníku a hořčíku. Je to proto, že hořčík a vitamín K jsou bohaté na mnoho potravin, jako jsou ryby a ořechy, a většina zdravých jedlíců snadno konzumuje dostatečné dávky ve své stravě. Podle NIH můžete získat více, než je vaše denní kvóta hořčíku (320 mg), když sníte 3 unce porce halibuta (90 mg), 2 unce mandlí (160 mg) a šálek sójových bobů (150 mg) .

Ještě snazší je splnit kvótu 90 mcg na vitamín K. Šálek brokolice má 220 mcg; kale 547 mcg na šálek. Vitamín K je ve vysokých dávkách bezpečný a může dokonce zabránit zlomeninám. Podle významné zdravotní sestry Nurse’s Health Study z roku 1999, která sledovala 72 000 žen po dobu 10 let, měly ženy s velmi nízkým příjmem vitaminu K o 30% vyšší riziko zlomenin kyčle. Japonská studie z roku 2007 zjistila, že ženy užívající 10krát vyšší dávku RDA pro vitamín K mají vyšší hustotu kostí a nižší riziko zlomenin. Kdo by to měl užívat: Doplňky vápníku a hořčíku prospívají ženám s chronickým průjmem nebo chorobami, jako je cukrovka, cystická fibróza, Crohnova nebo celiakie, které brání vstřebávání hořčíku v těle. Podle Linus Pauling Institute také alkoholici nebo ti, kteří podstupují chemoterapii nebo užívají diuretika, jako Lasix, mají větší pravděpodobnost nedostatku hořčíku. Jste také dobrým kandidátem na kombinaci doplňků vitaminu K/vápníku a hořčíku, pokud dlouhodobě užíváte širokospektrální antibiotika, jako jsou léky v rodině sulfonamidů, tetracyklinů a penicilinů, podle kliniky Mayo.

Dávejte pozor: Vyhněte se kombinovaným doplňkům vitaminu K a vápníku, pokud užíváte antikoagulancia, jako je warfarin. Vitamín může inhibovat schopnost léčiva srážet krev. Nejlepší doplněk vápníku pro vaše peníze Podívejte se na symbol USP: Několik studií zjistilo nebezpečné hladiny olova v doplňcích uhličitanu vápenatého vyrobených z kostí, skořápek, kostní moučky, lastury ústřice a dolomitu. Podle dalších studií společnosti Consumerlab v roce 2008 většina výrobců snížila obsah olova na bezpečnou úroveň. com. Chcete-li se ujistit, že doplněk neobsahuje olovo, podívejte se na symbol USP (United States Pharmacopeia), který potvrzuje, že doplněk neobsahuje žádné nebezpečné kovy.