Ve onlardan benimle yüzleşmelerini istedim.

Ve onlardan benimle yüzleşmelerini istedim.

Yine de Virat Kohli hesap makinesi, kaptan Hindistan’ı zaferin eşiğine getiren istikrarlı bir vuruşla ortaya çıktığında çıktı. Kohli, 81 top 85’e düşmeden önce çok yönlü Ravindra Jadeja ile 50’nin üzerinde bir stand ekledi. Virat Kohli, koşma kovalamacaları sırasında düşünce sürecine gizlice göz atarak, ODI’lerde kovalamacalar düzenlemeye alıştığını söyledi. ""Bunu birçok kez yaptıktan sonra açıkça biraz daha sakin olursunuz, tek ihtiyacınız olan küçük bir ortaklık ve muhalefet parçalanmaya başlayacak,"" Virat Kohli dedi. On yıla Dakka’da üç uluslu bir seride Sri Lanka’ya karşı bir vuruş başarısızlığı ile başlamaktan, yılı eşi görülmemiş sayıda vuruş rekoruyla bitirmeye kadar Virat Kohli, söz konusu olduğunda kendisini modern bir günün harikası olarak iyi ve gerçekten kanıtladı. ODI kriket. Çalkantılı çiftçiler ne istiyor ve Merkez neden mecbur etmeyebilir Covid aşılama kampanyasına hazırlık, birinci basamak sağlık kuruluşlarını enerji verimli hale getirmek için nasıl bir fırsattır Tamil Nadu siyasetindeki Rajinikanth ikilemi, 2019 GHMC seçim sonuçları zorlu yola bakıyor: TRS destekçileri süt döküyor KCR’nin fotoğrafı | Covid aşısı birkaç hafta içinde Hindistan için hazır olabilir: Başbakan Narendra Modi Cyclone Burevi: Tamil Nadu’da şiddetli yağmur, Kerala 5 ilçede resmi tatil duyurdu Xi Jinping, Hitler, Stalin gibi bir diktatör: Sidney merkezli Çinli akademisyen | Özel Delhi hava kalitesi ‘çok fakir’ kategorisindeki GHMC seçimleri 2020’de kaldı: Telangana bakanı KT Rama Rao, AIMIM şefi Owaisi, Farooq Abdullah’ın kardeşi Mustafa Kamal, Roshni’de arazi dolandırıcılığı yapıyor Hindistan yabancı diplomatlara bilgi veriyor, Nagrota olayıyla ilgili dosyayı teslim ediyor " Hindistan, oyunun 50 üstü formatında başarılı bir on yılı kapatmak için Pazar günü ODI kriketinde 157. galibiyetini kaydetti.

Hindistan, ODI kriketine devam eden on yılda dünya kriketinde başka hiçbir takımın hakim olmadığı şekilde hakim oldu. Hindistan, 249 ODI’den 157 galibiyetle, 2010 ile 2019 arasındaki ODI galibiyetlerinin çoğunun listesinin başında yer alıyor. Rakamlara bakıldığında, Hindistan’ın ODI’lerde on yılda ne kadar baskın olduğuna dair bir fikir verilebilir. W / L oranı 1,987 olan Hindistan’ın en iyi listeleri Hindistan’ın 1,987’lik galibiyet-kayıp oranı, 1 Ocak 2010 ile 22 Aralık 2019 arasında ODI kriketinde bir takım tarafından en yüksek olanıdır – (on yılda oynanan son ODI’nin tamamlanmasından sonra) ).

Hindistan, 249 ODI’de (6 berabere ve 7 Sonuç Yok) sadece 79 kaybetti. Avustralya, kazanılan maç sayısı söz konusu olduğunda uzak bir ikinci. Geçtiğimiz on yılların en baskın takımı, 1.582 galibiyet-mağlubiyet oranı ile 216 maçın 125’ini kazandı. İngiltere, 218 maçta 123 galibiyet ve 1.500 galibiyet-mağlubiyet oranı ile listede üçüncü sırada yer alıyor. On yılın ilk yarısında en baskın taraflar arasında yer alan Güney Afrika, 2. en iyi galibiyet-kayıp oranına (1.676) sahip.

188 maçtan 114 galibiyetle, on yıldaki galibiyet sayısına gelince dördüncü sırada yer alıyorlar. Hindistan aynı zamanda 2010 ile 2019 arasında en çok sayıdaki ODI serisi galibiyeti listesinde liderlik ediyor – 35 ile İngiltere 32 ile ikinci, Avustralya ise 30 galibiyetle üçüncü sırada. En rekabetçi taraflardan en tehlikeli taraf olma yolculuğunun devam eden on yılda tamamlandığı söylenebilir.

Meseleleri bir perspektife oturtmak gerekirse, ODI kriketinde kazan-kayıp oranı söz konusu olduğunda Hindistan ilk 3 uluslararası tarafta bile yer almadı. Güney Afrika 177 maçta 110 galibiyetle, galibiyet-mağlubiyet oranı olan 1.803’e gelindiğinde 1990-1999 yılları arasında en baskın taraf oldu. Avustralya, 1.728’lik bir galibiyet-mağlubiyet oranıyla yakın bir saniyeydi (225 maçta 140 galibiyet). Pakistan, 1992 Dünya Kupası’nı kazandığı on yılda üçüncü oldu (261 maçta 1.390’da 146 galibiyet). Hindistan, dördüncü sıradaki Batı Hint Adaları’nın arkasında 1.016 (257 maçta 122 galibiyet) ile 5. oldu (195 maçta 1.078’de 96 galibiyet).

1990 ve 1999 arasında ilk 5 taraf (ODI krikette galibiyet-kayıp oranı) Güney Afrika – 1.803Avustralya – 1.728Pakistan – 1.390Batı Hint Adaları – 1.078Hindistan – 1.016 2000 ve 2009 yılları arasında, Hindistan büyük etaplarda kazanmaya başladı. 2003 Dünya Kupası finaline ulaştılar ve 2002’de Şampiyonlar Kupası’nı ve 2002’de Natwest serisini kazandılar. Ancak, galibiyet-mağlubiyet oranı 2000-2009 arasında ilk 3 arasında değildi (galibiyet-mağlubiyet oranı) ODI krikette) Avustralya – 3.060 (282 maçta 202 galibiyet) Güney Afrika – 1.825 (254 maçta 157 galibiyet) Sri Lanka – 1.396 (276 maçta 155 galibiyet) Pakistan – 1.360 (267 maçta 151 galibiyet) Hindistan – 1.238 ( 307 maçta 161) Dünya Kupası ve Şampiyonlar Kupasını kazananlar Hindistan 2013’ten beri ICC kupasını kazanmamış olsa da, büyük turnuvalardaki tutarlılıkları şaşırtıcıydı.goldbets.top Superstar MS Dhoni, Mumbai’deki Wankhede Stadyumu’nda Sri Lanka’ya karşı finalde ikonik bir vuruş yaparak Hindistan’ı 2011’de Dünya Kupası zaferine taşıdı.

Galibiyet aynı zamanda Hindistan’ın 2. Dünya Kupası şampiyonluğu için 28 yıllık bekleyişini de sona erdirdi. 2 yıl sonra, MS Dhoni’nin adamları başka bir büyük ICC kupasını fethettiler – bu sefer İngiltere’de. Hindistan, Şampiyonlar Kupası’nı kazanmak için finalde ev sahibi İngiltere’yi yendi. 2015 Dünya Kupası’nda Hindistan, yalnızca Avustralya şampiyonu tarafından elenecek yarı finale ulaştığı için iyi bir kampanya yürüttü. 2017 Şampiyonlar Kupası’nda Hindistan, ezeli rakipleri Yeni Zelanda tarafından sersemletildikleri final yarışında üstünlüğünü ortaya koydu.

İngiltere’deki 2019 Dünya Kupası’nda Hindistan lig aşamasını masanın zirvesinde bitirdi, ancak Yeni Zelanda’ya karşı yarı finalde yürek burkan bir yenilginin ardından boyun eğdi. Bir Dünya Kupası galibiyeti, 2 yarı final karşılaşması, bir Şampiyonlar Kupası galibiyeti ve son görünüm – bu on yılda hiçbir takım Asya devlerinden daha tutarlı olmamıştı! Şimdi, elektrik kullanımını kesecek, elektrik faturalarınızı azaltacak kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı? İşte tarihçiler, ABD’li adamda Covid yeniden enfeksiyonunun doğrulandığını söylüyor, ikinci maç daha şiddetli RBI, Lakshmi Vilas Bank’ı 16 Aralık’a kadar moratoryum altına aldı, Delhi’de polis yardımcısı Manish Sisodia Madhya Pradesh’in aşk cihadına karşı yasasının 5 yıl hapis cezası alacağını söyledi BJP’nin Tarkishore Prasad, Renu Devi büyük olasılıkla Bihar Başkan Yardımcısı Olacak Ahmed Patel, Deepika Padukone’nin yöneticisinin öngörülen kefalet talebine karşı Covid-19 NCB ile sözleşme imzaladıktan haftalar sonra yoğun bakım ünitesine kabul edildi İşte ABD Başkanı nasıl seçildi Jai Shri Ram’ın sorduğunu söylemenizi istemeyenler Bihar’daki oylar için: Saharsa’da Başbakan Modi " Dünya Kupası kazanan Hindistan süperstarı MS Dhoni, Cricket Australia tarafından derlenen On Yılın ODI Takımı’nın kaptanı seçildi. 3 Hintli, 2010’ların en iyi günlük oyuncularından bazılarını içeren 11 kişilik takımın bir parçası.

Hindistan’ı 2011’de Dünya Kupası zaferine götüren MS Dhoni, aynı zamanda CA’nın ODI ekibindeki personel tutma görevlerini de üstleniyor. MS Dhoni dışında, Hindistan kaptanı Virat Kohli ve açıcı Rohit Sharma da on yılın takımında yer buluyor. Rohit, CA ekibinde Hashim Amla ile birlikte açılıyor ve Kohli her zamanki gibi 3. sırada yer alıyor. Cricket Australia için yılın ODI ekibini derleyen gazeteci Martin Smith, MS Dhoni’nin bu ülkede baskın bir güç olduğunu söyledi. ""altın dönem"" Hindistan’ın sınırlı limitli kriket. ""MS Dhoni’nin yarasayla yaptığı katkı, on yılın ikinci yarısında kesintiye uğradı, ancak Hindistan’ın bir günlük tarafı için altın bir dönemde baskın bir güçtü. 2011’de ülkesini kendi topraklarında Dünya Kupası zaferine yönlendirerek büyüklüğünü garantileyen sağlak, sopayla Hindistan’ın nihai bitiricisi oldu,"" Smith, cricket.com.au için yazıyor.

Martin Smith ayrıca Virat Kohli’ye şu şekilde hitap eder: ""bir günlük en iyi vurucu"" on yılın. Cricket Australia MS Dhoni tarafından derlenen on yılın ODI ekibi (c & wk), Rohit Sharma, Hashim Amla, Virat Kohli, AB de Villiers, Shakib Al Hasan, Jos Buttler, Rashid Khan, Mitchell Starc, Trent Boult, Lasith Malinga. Bu arada Virat Kohli, Cricket Australia’nın on yıllık Test takımında yer bulan tek Hintli kriket oyuncusu.

Hindistan kaptanı da takımın kaptanı olarak seçildi. ""Bir zamanlar kendini tanımlayan velet aynı zamanda oyunun en saygın figürlerinden biri haline geldi, son zamanlarda akıl sağlığı hakkında konuştu ve ülkesinin kriket saflarında yeni bir uygunluk standardı başlattı."" On yılın Test ekibini derleyen Adam Burnett, cricket.com.au için yazdı. İlginç bir şekilde, AB de Villiers takımın wicketkeeper olarak seçildi ve Virat Kohli’nin vuruş pozisyonu Alastair Cook, David Warner, Kane Williamson ve Steve Smith’ten sonra 5. sırada. Cricket Australia’nın on yılın Test ekibi: Virat Kohli (c), Alastair Cook, David Warner, Kane Williamson, Steve Smith, Ab de Villiers (wk), Ben Stokes, Dale Steyn, Stuart Broad, Nathan Lyon, James Anderson. Şimdi, elektrik kullanımını kesecek, elektrik faturalarınızı azaltacak kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı?

İşte tarihçilerin söylediği şey, ABD’li adamda Covid yeniden enfeksiyonu doğrulandı, ikinci maç daha şiddetli oldu 76 kayıp kişinin izini süren ve tespit eden Delhi polisiyle tanışın Hint Ordusu PoK’da terör fırlatma rampalarını hedefliyor: Rapor Bihar Eğitim Bakanı Mewalal Chaudhary yolsuzluk suçlamaları nedeniyle istifa etti İyi haber: Meet world Ahmedabad’daki en genç bilgisayar programcısı Bengal Valisi Jagdeep Dhankhar, Mamata’yı siyasi cinayetlerle ilgili hükümete çarptı NCB’yi Deepika Padukone’nin müdürünün öngörülen kefalet talebine karşı koyması İşte ABD Başkanı nasıl seçildi Jai Shri Ram demeni istemeyenler Bihar’da oy istiyor: Başbakan Saharsa’da Modi " AB de Villiers, Royal Challengers Bangalore, Rohit Sharma liderliğindeki Mumbai Kızılderililerinin kovalaması için 202 hedef belirlerken, 24 atışta 55 gol atarken neden T20 kriketindeki en patlayıcı vurucu oyunculardan biri olarak kabul edildiğini bir kez daha gösterdi. Bu süreçte, Royal Challengers Bangalore yıldızı AB de Villiers, Pazartesi günü Dubai’deki Hindistan Premier Ligi’nde 4500 koşuya ulaşan beşinci vurucu ve ikinci denizaşırı oyuncu oldu. De Villiers ayrıca Virat Kohli başkanlığındaki seçkin bir listeye katıldı ve bu sıraya Suresh Raina, Rohit Sharma, David Warner ve Shikhar Dhawan gibi isimleri de dahil etti.

Sunrisers Hyderabad kaptanı David Warner, IPL’de 4500 koşusu olan tek yabancı. 2018’de uluslararası kriketten emekli olan AB de Villiers, Royal Challengers Bangalore’a taşınmadan önce IPL kariyerine Delhi Daredevils ile başladı. RCB’de Kohli ile müthiş bir ortaklık kurdu, ancak varlıkları hala ekibin IPL’yi kazanmasına yardımcı olmadı. 2016’da AB de Villiers en iyi IPL sezonunu yaşadı.

16 maçtan 687 tur attı ve RCB, Virat Kohli’nin 973 koşusu sayesinde küçük bir önlem olmaksızın ikinci olanları bitirdi. AB de Villiers 2015 sezonunda da 500’ü geçmişti – 16 maçtan, turnuvanın en iyisi dahil olmak üzere 513 tur attı – en iyisi 133 dışarıda değil. Şimdi, elektrik kullanımını kesecek, elektrik faturalarınızı azaltacak kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı? İşte tarihçiler, ABD’li erkekte Covid yeniden enfeksiyonunun doğrulandığını söylüyor, ikinci maç daha şiddetli oldu Eski Assam CM Tarun Gogoi 86 yaşında vefat etti İyi haber: BJP’nin AIMIM şefi Asaduddin Owaisi’ye geri dönen hamile kadınlara yardım etmek için günde 18 km kürek çeken Anganwadi işçisiyle tanışın IMA ponzi dolandırıcılığı üzerine ‘aşk cihadı’ sözleri: CBI, eski Karnataka bakanı Roshan Baig’i tutukladı Watch: Nagrota karşılaşmasından birkaç gün sonra BSF, Deepika Padukone’nin müdürünün öngörülen kefalet talebine karşı çıkmak için NCB sınırında 150 metre uzunluğunda bir tünel tespit etti İşte ABD Başkanı nasıl seçilir? Bihar’da oy isteyen Jai Shri Ram demenizi istemeyenler: Saharsa’daki Başbakan Modi " Eski Avustralya kaptanı ve çok yönlü Shane Watson, Perşembe günü Bangladeş Premier Ligi T20 franchise’ı Khulna Titans tarafından yaklaşan BPL 2019-20 için iki doğrudan denizaşırı transferinden biri olarak bağlandı.

ESPNcricinfo’ya göre Watson, Aralık ayının ilk haftasında başlaması planlanan BPL’nin yedinci baskısının tam sezonu için hazır olacak. O yıl Dhaka Dynamites’e üye olduktan sonra, BPL’nin 2017 baskısını sakatlık nedeniyle kaçıran eski Avustralyalı çok yönlü oyuncu, asıl hedefinin Khulna için bir kızlık şampiyonluğu kazanmak olacağını söyledi. ""Yaklaşan Bangladesh Premier League sezonu için Khulna Titans’a katılacağım için çok heyecanlıyım."" Watson dedi. ""Khulna Titans’taki koçluk ve yönetim ekibi harika bir takım oluşturuyor, bu yüzden umarım her zaman aradığımız unvanı eve getirebiliriz."" Ayrıca bakınız: Şimdi, elektrik kullanımını kesecek, elektrik faturalarınızı azaltacak kadar ‘akıllı’ bir sıvı pencere Yıpranmış Kongre önümüzdeki zorlu yola bakıyor 2020, medeniyet için en kötü yıl mı? İşte tarihçiler, ABD’li erkekte Covid yeniden enfeksiyonunun doğrulandığını söylüyor, ikinci maç daha şiddetli oldu Mann ki Baat: Başbakan Modi UP Polisi, Bareilly 1 CRPF komandosunda yeni dönüşüm önleme yasası kapsamında ilk FIR’ı kaydettiğini söylüyor: Hindistan kültürü tüm dünyada popülerlik kazanıyor Chhattisgarh’ın Sukma BJP’sindeki IED patlamasında öldürüldü, 10 kişi yaralandı Büyük Haydarabad sivil anketleri için bir bildiri yayınladı Hindistan, Bengal Körfezi’ndeki BrahMos füzesini başarıyla test etti Hindistan, yabancı diplomatlara bilgi verdi, Nagrota olayıyla ilgili dosyayı teslim etti Çocuklar, burka kaplı kadın yangınlarını korku içinde izliyor MoS Raosaheb Danve, Delhi’deki dükkan sahibi BJP’nin mermi, fırlatan suistimaller Maharashtra’da iki-üç ay içinde hükümet kuracağını iddia ediyor " Dünyanın en hızlı bowling oyuncusu Shoaib Akhtar, seçicilerin kendisine bir şans vermesini beklediği dönemde ‘zirve’ zamanını kaybettiğini hissettiği için Pakistan kariyerine geç başlıyor.

Shoaib Akhtar, becerilerinde o kadar keskin olduğunu ortaya çıkardı ki, Güney Afrika açıcısı Gary Kirsten, 1994’teki Pakistan turu sırasında kendisini fileli bir atıcı olarak görünce şaşırdı. Rawalpindi doğumlu, Gary Kirsten ve Jonty Rhodes’un sorduğunu belirtti. Şunu söylemek zorunda olduğu ağlara bazı teslimatları yapmasını, ""Evet efendim, bunu sizin için yapabilirim [ve] çok yakında beni hatırlayacaksınız."" 44 yaşındaki, etkilenen Gary Kirsten’ın Pakistan soyunma odasındaki yeteneğine kefil olmaya hazır olduğunu ancak seçicilerin ona ancak dört yıl sonra bir şans verdiğini sözlerine ekledi. Shoaib Akhtar, bu aşamada ‘zirveyi kaybettiğini’ söyledi. “Güney Afrikalılar için fileli atıcı oldum. Güney Afrikalılar bana geldi, çok net hatırlıyorum, Gary Kirsten ve Jonty Rhodes adında bir beyefendi var.

‘Bize karşı iyi bir net hızlı atıcı olmak ister misiniz?’ Dediler, ‘Evet efendim, bunu sizin için yapabilirim [ve] çok yakında beni hatırlayacaksınız, oynayacağımı söyledim Sizlere karşı. ”dediler, ‘Peki, bu nasıl?’ Ve ben sadece benimle yüzleşmelerini istedim. “Daha sonra Gary Kirsten’da birkaç top attım ve” Aman Tanrım, sen ağlarda olmaktansa takımda olmalıydın “dedi. Harika bir hızlı atıcı olacak kadar yetenekli olup olmadığımı sordum. ‘Benimle dalga geçiyor olmalısın’ dedi. Pakistan soyunma odasında oynaman gerektiğine kefil olacağım. ”Ve Pakistan, dört yıl sonra benimle oynamak oldu. Bu yüzden orada zirvemi kaybettim, ”dedi Shoaib Akhtar ‘Test Maçı Özel Podcast’inde.

Shoaib Akhtar, uluslararası ilk maçına Rawalpindi’de Batı Hint Adaları’na karşı bir Test maçında çıktı.