Galbūt skamba keistai, bet genetinių ligų prevencija yra įmanoma.

Galbūt skamba keistai, bet genetinių ligų prevencija yra įmanoma.

Taip pat kai kurios poros klausia, ar bus saugu pastoti iš karto po to, kai nustosite vartoti tabletes, ar ne. Atsakymas yra taip, nėra jokios rizikos, net jei pastojote iškart po to, kai nustosite vartoti tabletes. Moterys, kurios tai padarė praeityje, pagimdė sveiką kūdikį, kaip ir moterys, kurios laukė keletą mėnesių po to, kai atsisakė vartoti kontraceptines tabletes.

Tvarkykite savo lėtines sveikatos būklę

Moterys, sergančios lėtinėmis sveikatos ligomis, įskaitant diabetą, skydliaukę, aukštą kraujospūdį, vilkligę, epilepsiją ir širdies ligas, prieš bandydamos pastoti, turi tinkamai valdyti šias sąlygas. Moterys, sergančios cukriniu diabetu, gali padidinti savo tikimybę pastoti, reguliuodamos savo diabeto sveikatą iki normalaus lygio ir tai turi padaryti prieš pastojant.

Ši priemonė įtraukta į patikrinimų prieš pastojimą sąrašą, kurį būtina atlikti. Egzamino prieš pastojimą metu buvo įvertinti kraujospūdžio lygio, diabeto sveikatos būklės ir kt. Moterims, kurioms anksčiau buvo gydyti nuotaikos sutrikimai, tokie kaip depresija, nerimas ar kitos psichikos sveikatos būklės, šiuo laikotarpiu reikia ypatingos priežiūros, kad net po pastojimo jos galėtų gyventi sveiką nėštumo kelionę ir turėti sveiką bei saugią gimdymo patirtį.

Užtikrinkite saugumą ir savo darbo vietoje

Bandydami pastoti, labai svarbu išlaikyti savo sveikatos saugą ne namuose, bet ir darbo vietoje, taip pat ten, kur praleidžiate didžiąją laiko dalį. Yra daug darbo profilių, kuriuos reikia atlikti aplinkoje, kurioje išlieka kenksmingų cheminių medžiagų ar oro poveikis arba jums reikia ilgai stovėti ant kojų, o tai nėra sveika.

Be šių, jei nuolat sėdite toje pačioje padėtyje, tai taip pat gali turėti įtakos jūsų kūno sveikatai. Su darbu susijęs stresas yra dar viena problema, su kuria paprastai susiduria moterys. Tačiau jis yra tinkamas ribotu kiekiu, bet viršijant sveiką lygį, jis gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą, o tai nėra naudinga jūsų pastojimo planui.

Kaip ir moterys, vyrai taip pat turėtų pasirūpinti savo saugumu darbe, nors darbdaviai nemano, kad tai svarbu partneriui vyrui, o iš tikrųjų taip. Moterys, kurios dirba naktines pamainas, paprastai turėtų prašyti savo darbdavio, kad jam būtų suteikta dieninė pamaina iki gimdymo, priešingu atveju naktinės pamainos darbas šiuo laikotarpiu gali turėti įtakos jūsų ir kūdikio sveikatai. Abu turėtumėte pasikalbėti su savo darbdaviu dėl savo rūpesčių ir kol kas galite prašyti specialių išmokų, kol sėkmingai pagimdysite sveiką vaiką.

Išlaikykite sveiką kūno svorį

Svarbu įvertinti savo svorį, kad įsitikintumėte, ar turite sveiką kūno svorį, ar ne. Moterys, kurios yra per sunkios arba yra mažesnės už sveiko kūno svorio ribą, dar vadinamą per mažu svoriu, prieš planuodamos pastojimą, pirmiausia turėtų dirbti su savo kūno svoriu.

Jei turite antsvorio arba nutukę, jūsų tikimybė pastoti labai sumažėja, kol nepavyks žymiai sumažinti savo svorio. Norėdami tai padaryti, galite pereiti prie mažai kalorijų turinčios dietos, kurios tikslas – 1800 kalorijų per dieną, kol bandote pastoti. Nutukusioms moterims gresia cezario pjūvis, per dideli kūdikiai, aukštas kraujospūdis ir gestacinis diabetas.

Be to, labai lieknos moterys taip pat turi nevaisingumo riziką dėl per mažo svorio. Esant per mažam svoriui, padidėja rizika patirti sunkumų gimdymo procese, gali prasidėti priešlaikinis gimdymas, susirgti anemija ir pagimdyti mažo svorio kūdikį. Taigi išlaikykite savo pirmąjį tikslą, kad priaugtumėte sveiką svorį, kurį galite užtikrinti valgydami daugiau sveiko maisto, pavyzdžiui, šviežių vaisių, daržovių, makaronų, viso grūdo duonos, vištienos ir liesos mėsos.

Taip pat apribokite sūrių užkandžių, saldumynų ir mažai riebalų turinčio maisto vartojimą. Būkite aktyvūs kasdieniame gyvenime arba geriau pradėsite laikytis geros mankštos rutinos bent 30 minučių penkias dienas per savaitę. Turėdami tokį planą, galite lengvai išlaikyti sveiką svorį ir užtikrinti sveiką pastojimą.

Padidinkite vitaminų ir daržovių suvartojimą

Kadangi norite pastoti, svarbu, kad jūsų kūnas išliktų pakankamai maistingų medžiagų, o tai galite užtikrinti tik vartodami vis daugiau maistingų šviežių maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės ir nesmulkinti grūdai. Be to, įsitikinkite, kad visiškai vengiate nesveiko maisto vartojimo.

Maisto medžiagos, kurios šiuo metu yra būtiniausios jūsų organizmui, kad padidėtų pastojimo tikimybė, yra geležis, kalcis ir multivitaminų papildai. Tačiau valgydami šiuos maisto produktus įsitikinkite, kad laikotės tik rekomenduojamų vitamino A dozių, t. y. iki 3000 mcg ir 50 mcg vitamino D.

Pagal jūsų dabartinį sveikatos scenarijų svarbiausias ingredientas, kurio turėtų likti jūsų multivitaminų papilduose https://produktoapzvalga.top/clean-vision/, yra folio rūgštis. Rekomenduojamos 400 mcg folio rūgšties paros dozės, kad sumažėtų nervinio vamzdelio defektų, tokių kaip spina bifida, rizika naujagimiui. Jei priklausote padidintos rizikos grupei, dozę turėtumėte padidinti iki 4 miligramų.

Tačiau maistinių medžiagų turinčio maisto, ypač vitamino C, folio rūgšties ir cinko, svarba neapsiriboja tik besilaukiančia mama, ji taip pat svarbi ir būsimam tėčiui. Šios maistinės medžiagos padidina spermos kiekį ir kokybę, o tai labai svarbu norint lengvai ir sveikai pastoti.

Apribokite kofeino suvartojimą

Per didelės kofeino dozės gali neigiamai paveikti jūsų vaisingumo sveikatą ir gebėjimą. Taigi apribokite kofeino suvartojimą 300 mg ar net mažiau nei per dieną. Žmonės, kurie yra įpratę išgerti kelis puodelius kavos per dieną, susiduria su sunkumais pastojant, palyginti su tais, kurie negeria kofeino arba geria jo ribotą kiekį.

Net ir per didelis kofeino vartojimas padidina priešlaikinio gimdymo, persileidimo ir mažo svorio kūdikio riziką. Taigi, jei esate priklausomas nuo šio gėrimo, prieš bandydami pastoti, sumažinkite jo ribą.

Atsisakykite rūkymo įpročio

Labai svarbu, kad prieš pradėdami pastojimą įtrauktumėte sveiką gyvenimo būdą. Taip yra todėl, kad jūsų nesveiko gyvenimo rutina tiesiogiai paveiks jūsų augančio kūdikio sveikatą. Sveikos gyvensenos įtraukimo serijoje rūkymo įpročio atsisakymas turėtų būti pirmasis prioritetų sąrašas.

Tai padidina jūsų galimybes pastoti ir pagimdyti sveiką kūdikį. Pasak sveikatos specialistų, rūkančios moterys, ypač grandinės rūkaliai, yra mažiau vaisingos nei moterys, kurios visai nerūko. Be to, rūkymas padidina negyvagimio, persileidimo, priešlaikinio gimdymo ir mažo svorio kūdikio riziką.

Šiuo atžvilgiu labai svarbu suprasti, kad mesti rūkyti yra gyvybiškai svarbu ne tik moteriai, bet taip pat svarbu ir jos partneriui vyrui, nes abiejų porų dalyvavimas užtikrina sėkmingą pastojimą.

Taigi, jei partneris vyras yra linkęs į nesveiką gyvenimo būdą, pavyzdžiui, rūkyti, jis taip pat turėtų mesti jį, kai tik įmanoma. Be to, neseniai atliktas tyrimas teigia, kad vaisiui nėra skirtumo tarp to, ar motina rūko, ar ji yra veikiama pasyvaus rūkymo.

Visiškai nustokite gerti alkoholį

Iki šiol nėra konkretaus alkoholio dozių lygio, kuris būtų nustatomas moterims nėštumo metu. Taigi, siekiant geriau apsaugoti vaisiaus sveikatą, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) rekomenduoja moteriai visiškai nustoti vartoti alkoholį, kol bando pastoti.

Jei bandant pastoti ar nėštumo metu šio rekomenduojamo patarimo griežtai nesilaikoma, labai padidėja persileidimo, negyvagimio, mažo svorio kūdikio gimimo ir net tam tikrais atvejais sunkių apsigimimų rizika.

Alkoholio vartojimas kenkia ne tik moteriai, bet ir vyrui, nes mažina jų spermatozoidų skaičių ir kokybę. Marihuanos vartojimas sumažina spermatozoidų tankį ir judrumą. Be to, tai padidina nenormalių spermatozoidų skaičių vyrams, o tai vėl daro įtaką jų vaisingumo galimybėms.

Būkite be streso

Kaip galite tikėtis gyventi sveikai ir sveikai augti vaisiui, kai visą laiką esate kupinas streso? Nuolatinis stresas padidina moters komplikacijų, tokių kaip persileidimas, riziką nėštumo metu. Todėl labai svarbu, kad prieš bandant pastoti, pirmiausia suvaldytumėte stresą, teikdami jam pirmenybę.

Yra daug dalykų, kuriuos galite išbandyti norėdami valdyti ir sumažinti stresą bei išlaikyti sveiką protą ir kūną. Tai, kas jums gali padėti šiame kontekste, yra sveikas maistas, kasdienė mankšta, dalyvavimas žaidimuose lauke ar buvimas gamtoje, o svarbiausia – daug miegoti naktimis.

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, jei jūsų streso lygis yra per didelis. Jie gali rekomenduoti jums kreiptis į konsultacinę pagalbą, kuri gali geriau suprasti jūsų mintis ir padėti jums sumažinti bei efektyviai valdyti stresą. Įsitikinkite, kad netapsite prievartos auka nei iš savo partnerio, nei iš bet kurio kito smurtaujančio šeimos nario, nes tai gali neigiamai paveikti jūsų ir vaisiaus sveikatą.

Medicininės apžiūros etapai

Visų pirma, apsilankykite pas internologą. Ne tik reprodukcinė sistema, bet ir visas jūsų kūnas turi būti sveikas būsimam vaikui. Turėtumėte išsitirti kraują ir šlapimą, nustatyti kraujo grupę ir Rh faktorių, atlikti fluorografiją. Eidami pas gydytoją nepamirškite paminėti visų reguliariai vartojamų vaistų (labai dažnai jie gali būti kontraindikuotini nėštumas). Jei turite lėtinių sutrikimų arba kai kuriuos sutrikimus nustatė gydytojas, kreipkitės į specialistą.Kitas etapas yra ginekologo patikrinimas. Jis/ji ištirs bendrą reprodukcinės sistemos būklę ir latentinių urogenitalinių infekcijų, tokių kaip klamidija, toksoplazma, trichomonadas, herpes virusas ir citomegalovirusas, buvimą. Šios ligos dažnai gali progresuoti be simptomų ir jas galima nustatyti tik atlikus tyrimus.Apsilankykite pas odontologą ir nuodugniai ištirkite burnos ertmę. Nėštumo metu jūsų kūnas turi būti laisvas nuo visų infekcijų židinių. Jei esate vyresnis nei 35 metų, planuojant nėštumą reikėtų konsultuotis su genetiku. Šis patarimas būtinas tiems tėvams, kurių šeimose yra bent viena paveldimų ligų priežastis.Jei vaikystėje nesirgote vokiškais tymais, pasiskiepykite. Šis virusas 10-40% atvejų sukelia persileidimą, 20% sukelia negyvagimius, o iki 25% prenataliniu laikotarpiu užsikrėtusių kūdikių miršta per pirmuosius gyvenimo metus. Vakcina veiksminga 95% ir yra visiškai saugi. Tačiau turėtumėte pasiskiepyti likus 3 mėnesiams iki pastojimo. Taip pat galite pasiskiepyti nuo virusinio hepatito B – gana dažnai gimdymą gali lydėti kraujo netekimas ir dėl to perpilamas kraujas.

Genetiko konsultacija prieš nėštumą ir nėštumo metu

Genetika remiasi paveldimų ligų mechanizmų tyrinėjimu, visų rūšių patologijų genetinių faktorių įvertinimu ir diagnostikos bei prevencijos metodų kūrimu. Įgimtos ydos gali būti ne tik paveldimos, bet ir gimdoje. Labai dažnai vaisiaus mutacijos įvyksta dėl elektromagnetinės spinduliuotės, cheminių medžiagų, kai kurių vaistų ar virusinių ligų (gripo, vokiškų tymų).

Genetikos konsultacijos priežastys yra kelios:

Individualus poros noras pastojimo planavimo laikotarpiu. Genetikas gali numatyti kūdikio būklę ir paveldimos ar nepaveldimos ligos atsiradimo tikimybę. Specialistas ištirs poros genealogiją, nustatys rizikos grupę, patars atlikti daugybę tyrimų ir patikrų, kad būtų išvengta genetinės patologijos. Jei pora turi giminaičių, sergančių paveldimomis ligomis, arba būsima mama praeityje patyrė persileidimą, būtina genetiko konsultacija.Nėščia moteris ar jos šeimos nariai sirgo/sirgo paveldimomis ligomis.Vienas vaikas šeimoje jau turi/turėjo apsigimimų ar chromosomų anomalijų.Nėščia moteris yra vyresnė nei 35 metų.Nėščia moteris iki 3 nėštumo mėnesio vartoja kai kuriuos vaistus, alkoholį ar narkotikus.Ultragarso ir biocheminių tyrimų rezultatai. Pavyzdžiui, kai ultragarsu buvo aptikti fiziniai sutrikimai arba biocheminis tyrimas parodė nenormalų baltymų, chorioninio gonadotropino, alfa-fetoproteino ir chorioninio gonadotropino kiekį.Nėštumo metu moteris turi endokrininių problemų arba sirgo virusinėmis ligomis. Nėščiosioms pavojingiausios infekcijos yra vokiški tymai, pūslelinė, citomegalovirusas, toksoplazmozė.

Genetiko konsultacija svarbi ir būsimam tėčiui.

Kai kurie genetiniai tyrimai turėtų būti atliekami prieš pastojant, kiti atliekami nėštumo metu. Genetikas ištirs poros genealogiją, paklaus apie giminaičių amžių, ligas, sveikatos būklę, mirties priežastis ir amžių. Paprastai jis/ji pradės nuo senelių iš motinos pusės. Specialistas atsižvelgs į visas nevaisingas santuokas, persileidimų ir abortų atvejus.

Nėštumo metu pagrindiniai anomalijų nustatymo metodai yra ultragarsas ir biocheminiai tyrimai. Šios manipuliacijos vadinamos neinvaziniais metodais.

Invaziniai metodai suponuoja medicininę invaziją į gimdos ertmę: tokiu būdu specialistai paima medžiagą stebėjimui ir tyrimams. Tokiems metodams priklauso choriono biopsija, amniocentezė, placentocentezė. Ląstelės paimamos iš placentos, vaisiaus skysčio, kraujo iš virkštelės. Invaziniai metodai yra pavojingesni, jie taikomi tik esant griežtoms medicininėms indikacijoms.

Galbūt skamba keistai, bet genetinių ligų prevencija yra įmanoma. Žinoma, būsimi tėvai turi apie tai galvoti PRIEŠ pastojimą. Pora turėtų vartoti vitaminus, mesti rūkyti ir gerti alkoholį, kuo labiau sumažinti kontaktą su kenksmingomis medžiagomis. Tiems, kurių šeimose buvo paveldimų patologijų, reikia atlikti DNR tyrimą.

Būsimi tėvai turi skirti ypatingą dėmesį produktams ir vitaminams su folio rūgštimi, askorbo rūgštimi, tokoferoliu, B grupės vitaminais. Ir atminkite, kad gydytojų rekomendacijų laikymasis, laiku atliekami patikrinimai ir tyrimai, tinkama mityba sumažins genetinių ligų riziką.

Pirmiau minėti patarimai, kaip pasiruošti pastojimui, yra visiškai saugūs ir pasiteisinę. Tiesiog atkakliai laikykitės jų ir būkite pasirengę netrukus mėgautis geromis naujienomis.

Peržiūrėkite straipsnių šaltinius"">Peržiūrėkite straipsnių šaltiniushttps://www.marchofdimes.org/pregnancy/getting-ready-for-pregnancy-preconception-health.aspxhttps://www.parents.com/getting-pregnant/trying-to-conceive/ready-set-conceive/https://www.webmd.com/baby/guide/getting-started-on-getting-pregnant#2

Lassa karštligė yra ūmi virusinė infekcinė liga, kaip ir kiti hemoraginės karštinės virusai, tokie kaip Ebolos virusas, Marburgo virusas ir kt. Tačiau ji nėra tokia užkrečiama ir mirtina kaip Ebolos virusinė liga. Jį sukelia tam tikros rūšies žiurkės, žmonėms žinomos kaip Mastomys, kai jos bet kokiu būdu tiesiogiai liečiasi su išmatomis ar šlapimu. Ši žiurkė yra labai paplitusi Vakarų Afrikoje, todėl dėl akivaizdžios priežasties ji yra didžiausia šios ligos auka.