Chcę się tam wrócić i powiedzieć ludziom, jak powszechny jest rak.

Chcę się tam wrócić i powiedzieć ludziom, jak powszechny jest rak.

W świecie, w którym produkty przeciwbakteryjne i leki wzrosły w stosunku do wszystkiego, od mydeł konsumenckich po leczenie chorób, zasada FDA powinna być dobra dla zdrowia publicznego na dłuższą metę.

” Z czasem bakterie stają się odporne na antybiotyki, co czyni infekcje trudniejszym do leczenia ”, mówi Katherine Reyes, M.D., M.P.H., lekarz choroby zakaźnej w Henry Ford Health System. „Antybiotyki są potężnymi lekami, ale nie są one bez skutków ubocznych i powinny być odpowiednio stosowane.”

Aby kontynuować marketing mydła przeciwbakteryjnego, producenci byli zobowiązani do dostarczenia danych pokazujących, że te prania są lepsze niż nie antybakteryjne w zapobieganiu i zmniejszaniu infekcji, których nie były w stanie zrobić.

Czy powinienem się martwić? Krótka odpowiedź: nie, mówi dr Reyes. Orzeczenie FDA ma większe implikacje dla producentów mydła przeciwbakteryjnego niż dla ogółu społeczeństwa.

Najlepszym sposobem na uniknięcie zachorowania i rozprzestrzeniania zarazków jest nadal dokładne mycie rąk zwykłym mydłem i bieżącą wodą. Jeśli nie możesz umyć rąk, zaleca się za pomocą środka dezynfekującego ręce na bazie alkoholu, który zawiera co najmniej 60 procent alkoholu.

Nie masz podstawowej opieki zdrowotnej? Znajdź jeden dzisiaj. Zaplanuj spotkanie online lub dzwoniąc pod numer 1-800-Henryford (436-7936).

Dr. Katherine Reyes jest lekarzem w Departamencie Chorób Zakaźnych Henry’ego Forda oraz dyrektora medycznego zapobiegania infekcji i kontroli Henry Forda. Opieka, choroba zakaźna

;

Ponieważ coraz więcej stanów zalegalizowało marihuanę, wskaźniki dzieci przypadkowo przedawkowania produktów spożywczych wzrosły. Maryjuana są łatwe do zakupu online, a ich kolorowe opakowanie przypominające cukierki wygląda kusząco dla dzieci. Podczas gdy opakowanie może mówić „lecznicze” lub „magia”, nie zawsze jest jasne, o czym to nawiązuje.

„Z dużą ilością jadalnych cukierków, chyba że spojrzysz dość uważnie, nie możesz powiedzieć, że nie są to prawdziwe cukierki”, mówi Leonard Pollack, M.D., pediatra z Henry Ford Health System. „To kłopotliwe: jeśli kupisz coś takiego jak Tylenol, jest ono odporne na dzieci. Ale to nie są odporne na dzieci, są kuszące dziecko. Niektóre wyglądają jak główne marki cukierków, o których wszyscy wiedzą. ”

W rzeczywistości Mars Wrigley, firma, która tworzy Skittles, niedawno złożyła pozew przeciwko dealerowi, który używa nazwy Skittles i brandingu wbrew ich woli.

Ważne jest, aby rodzice byli tego świadomi, zwłaszcza jeśli trzymają czekoladowe artykuły spożywcze w szafce kuchennej lub gumowate niedźwiedzie na stoliku nocnym jako pomoc snu. Są one łatwe do zdobycia dzieci – i prawdopodobnie pomyślą, że uderzyły w jackpot cukierków.

„Mogę sobie wyobrazić dziecko zabierające je do szkoły i dzielące się z kolegami z klasy. To taka niebezpieczna sytuacja ” – mówi dr Pollack.

Niebezpieczeństwa marihuany u dzieci

Jeden jadalny zawiera dość silną dawkę marihuany. A jeśli dziecko dostanie je, są szanse, że nie zje tylko jednego.

Podczas gdy pod wpływem marihuany dzieci mogą doświadczyć serca wyścigowego, spadku ciśnienia krwi i rzadziej drgawki. Ale dr Pollack najbardziej martwi się, jakie decyzje mogą podejmować pod wpływem.

„Jeśli dziecko się podnosi, ich osąd zostanie osłabiony. Mogli zostać trafione przez ulicę – mówi. „Przedawkowanie marihuany raczej nie będzie śmiertelne, ale słaby osąd może być śmiertelny. Nie wiemy również, czy istnieje jakikolwiek długoterminowy wpływ marihuany na mózg dziecka. ”

Dr Pollack martwi się również, że gdyby rodzice nie znali przedawkowania dziecka, otrzymaliby wiele testów i leczenia ER w celu rozpoznania przyczyny histerii i objawów. „Dopóki nie zdamy sobie sprawy z tego, że przedawkowali na produkty spożywcze, martwilibyśmy się, że objawy te były spowodowane zapaleniem opon mózgowych lub kolejnym poważnym problemem”, mówi.

Jeśli dziecko spożywa produkty spożywcze, otrzymuje IV z płynami, które pomogą wypłukać marihuanę. „Tak naprawdę nie ma żadnego innego antidotum” – mówi dr Pollack.

Jak rodzice mogą zapewnić swoje dzieci bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy masz artykuły spożywcze w gospodarstwie domowym, czy twoje dzieci dostają je od przyjaciół w szkole Od występowania:

  • Trzymaj je poza zasięgiem dzieci. „Wiedz, że to niebezpieczne leki. Traktuj je tak, jak każdy inny lek ” – mówi dr Pollack.
  • Wyjmij je z opakowania, które mają wyglądać jak cukierki. Umieść je w czymś, co nie będzie kuszące dla dzieci-najlepiej odpornego na dzieci pojemnika.
  • Jeśli twoje dziecko jest wystarczająco dorosły, naucz je, jak czytać opakowanie. Jeśli istnieje liść lub słownictwo, które insynuują, to nie tylko cukierki, wyjaśnij im to, więc będą wiedzieć, czy zobaczą to w szkole.

„Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, że tak się dzieje, niezależnie od tego, czy celowo kupują to dla siebie, czy ich dzieci dostają go gdzie indziej”, mówi dr Pollack. „A jeśli rodzice kupują dla siebie artykuły spożywcze, jest to coś, co należy odpowiednio traktować i poważnie”.

Chcesz więcej porad od naszych ekspertów? Subskrybuj, aby otrzymywać cotygodniowy e -mail z naszych najnowszych artykułów.

Aby umówić się na spotkanie z pediatrą Henry’ego Forda lub dostawcą medycyny rodzinnej, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800 Henryford (436-7936).

Dr. Leonard Pollack jest pediatrą, który widzi pacjentów w szpitalu Henry Ford Macomb i Henry Ford West Bloomfield Hospital.

Kategorie: Parentwell

Tagi: Leonard Pollack, Pediatrics

Gra na raku paliwa zdrowe umysły i ciała poprzez program Excite

Pokonanie raka czasami wymaga więcej niż wizyt w biurze i zabiegu – pomaga również wspierać zdrowy umysł i ciało. Właśnie tam pojawia się program Excite Henry Ford Health System (ćwiczenia i edukacja terapii integracyjnej i raka).

Excite, który jest w dużej mierze wspierany przez fundusze zebrane przez grę na raka, zapewnia tanie zindywidualizowane programy ćwiczeń dla ćwiczeń dla ćwiczeń dla zindywidualizowanych programów ćwiczeń Pacjenci z rakiem i przeżycie, w tym przyznanie dostępu do urządzeń fitness Henry Ford.

„Naprawdę doceniam wsparcie Game on Cancer for Excite”, mówi uczestnik programu Audrey Harvey. „Bez tego nie ma mowy, żebym był w formie, którą teraz jestem.”

Ashli ​​Betzer, fizjolog ćwiczeń klinicznych w programie Excite w Henry Ford’s William Clay Ford Center for Athletic Medicine, prowadzi uczestników przez uczestników przez uczestników, prowadzi uczestników Ćwiczenia zaprojektowane, aby pomóc im poprawić ogólną sprawność i wprowadzić je na ścieżkę lepszego poczucia się. Podczas każdej dwutygodniowej sesji Ashli ​​prowadzi grupę poprzez ćwiczenia na maszynach Fitness Center, a następnie kieruje się na górę do treningu siłowego.

„Ten program właśnie przyjechałem do Henry’ego Forda”, mówi Ashli. „To najlepsza część mojego tygodnia.” Pacjenci z programem korzystają z programu na różne sposoby, w tym zmniejszone skutki uboczne związane z leczeniem raka (takie jak nudności lub błyski gorące) oraz poprawy poziomu nastroju i energii . Uczestnicy również zwiększają poziom sprawności, w tym siłę mięśni, elastyczność i wytrzymałość.

„Zanim zacząłem program Excite, ledwo mogłem dostać się z drzwi siłowni na podłogę bez konieczności zatrzymywania się i odpoczynku, ”-mówi Brenda Prince-Taylor. „Teraz jestem na bieżni. Na rowerze sześć mil. I czuję się świetnie. ”

Excite Uczestnicy kultywują również zdrowe myślenie, interakcja z innymi uczestnikami, którzy przechodzą te same doświadczenia – eksperymenty, które czasami są unikalne https://harmoniqhealth.com/pl/skinatrin/ dla tych walczących z rakiem. Członkowie grupy starają się kontynuować ciężką pracę i pozostać pozytywnym.

„rozumieją, co czuję”, mówi Karen Slaughter-Duperry. „Są zachęcające. Uwielbiam koleżeństwo. ”

Excite dał uczestnikom Audrey Harvey i Linda Phillips tak dużą siłę, że postanowili utworzyć własną grę w zespole raka, aby oddać program, który, jak twierdzą, zmieniło ich życie. Ich zespół, HFHS Excite, w tym trener Ashli ​​Betzer, uczestniczył w Detroit Free Press Marathon 5K 2018 w październiku 2018 r. Ich celem było zwiększenie poparcia dla gry na raka, aby nadal finansować programy wspierające onkologię, takie jak Excite dla większej liczby pacjentów z rakiem w naszych społecznościach .

„To absolutnie uczyniło mnie silniejszym”, mówi Linda. „Chcę się tam wrócić i powiedzieć ludziom, jak powszechny jest rak. Naprawdę ważne jest, aby robić, co możesz, aby oddać.

;

Około 48 milionów Amerykanów ma pewien stopień utraty słuchu, ale dorośli czekają średnio siedem lat, zanim szukają pomocy.

Jednym z powodów opóźnienia w poszukiwaniu leczenia jest to, że mózg dostosowuje się do stopniowego Zmiany w słuchu, a ubytek słuchu nie jest rozpoznawany przez pacjenta. To tak, jakby nie zdawać sobie sprawy, że potrzebujesz dwuognisków, dopóki nie trzymasz książki dalej i nie zdasz sobie sprawy, że możesz zobaczyć. Wiele osób czeka, aż ich słuch stanie się tak zły, że zaczną tracić swoje powiązania ze światem otaczającym ich światem.

Mimo że mózg próbuje dostosować się do ubytku słuchu, będą łatwe do miejsca znaki. Znaki, które osoba może mieć ubytek słuchu, obejmują:

  • Proszenie ludzi o powtórzenie się.
  • Trudności w słuchaniu w hałaśliwych środowiskach.
  • Podnoszenie objętości w telewizji lub muzyce głośniej niż inni tego potrzebują.
  • Wycofanie się społecznie.
  • dzwoniąc w jednym lub obu uszach.

Wiele przypadków słuchu Utrata może być leczona i ulepszona przy użyciu aparatu słuchowego lub innych urządzeń wspomagających, ale nadal istnieje piętno związane z noszeniem urządzenia. Audiolodzy twierdzą, że jest to kolejny powszechny powód, dla którego ludzie mogą odłożyć ocenę słuchu. Ludzie mogą myśleć, że aparat słuchowy sprawi, że będą wyglądać zbyt staro lub słabe. Ale urządzenia słuchowe mają odwrotny skutek.

„Słuchanie ma fundamentalne znaczenie dla komunikowania się i łączenia z innymi. Często stwierdzamy, że kiedy ktoś w końcu dostanie urządzenie słuchowe, w końcu odczuwa poczucie odnowienia, ponieważ są w stanie pełniej uczestniczyć w działaniach społecznych ”, mówi audiolog Henry Ford Wendy Rizzo, au.d.

Od czego zaczynasz? Rozpocznij swoją podróż w kierunku lepszego słuchania od wizyty w wykwalifikowanym audiologie. Możesz nawet rozpocząć rozmowę ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej podczas corocznego kontroli. Niezależnie od tego, czy twój lekarz odnosi się do ciebie, czy też znajdziesz audiologa, każdy powinien mieć regularne oceny słuchu, zwłaszcza tych w wieku powyżej 65 lat i każdego, kto ma rodzinną historię ubytku słuchu.

Ocena słuchu przeprowadzona przez Audiolog określi rodzaj i ciężkość utraty słuchu. Audiolodzy mogą również pomóc w znalezieniu leczenia, który pasuje do Twoich potrzeb, budżetu i stylu życia, takiego jak urządzenie słuchowe lub pomoc. Może on również zapewnić odpowiednie dopasowanie, gdy zdecydujesz się na urządzenie, ponieważ może to być kluczowym czynnikiem dla osiągnięcia najlepszego wyniku.

Lepsze słuchanie jest kluczem do łączenia się z innymi. Zaplanuj ocenę słuchu dla siebie lub osoby, na której ci zależy. Zadzwoń pod numer 1-800-Henryford (436-7936) lub odwiedź Henryford.com, aby zaplanować swój test słuchu już dziś.

Dr. Wendy Rizzo jest starszym audiologiem sztabowym, który widzi pacjentów w Henry Ford Medical Center – Fairlane w Dearborn.

Kategorie: Feelwell

Tagi: audiologia, Wendy Rizzo

Krystal Hicks Patient Story

Krystal Hicks, 29-letni z Detroit, usłyszał o wizycie ulepszenia stylu życia od współpracownika ze szpitala Henry Ford. Współpracownik poszedł na spotkanie i miał przyjemne doświadczenie, więc postanowiła przekazać informacje.

Krystal przez jakiś czas starał się schudnąć, ale starała się zatrzymać, gdyby. Zaplanowała spotkanie w poszukiwaniu konkretnych wskazówek ze swoim zdrowiem. „Jestem młoda” – mówi. „Coś musiało się zmienić”.

Kiedy przyszedł czas na spotkanie, Krystal był zdenerwowany i prawie uważany za nie. Zakładała, że ​​będzie to ta sama stara rzecz, którą zawsze słyszała: musiała schudnąć, gdyby chciała poczuć się lepiej. Na szczęście dla niej dr Deirdre Mattina i jej zespół są zaangażowani w uczynienie wszystkich swoich pacjentów jak najwygodniej.

Najbardziej podobał jej się test warunków wysiłkowych na bieżni. To popchnęło ją do jej granic, ale dobre poczucie humoru technika było zachęcające i utrzymywało ją. Dietetyk pracował z nią, aby rozwinąć dietę, która od czasu do czasu podkreśla się leczeniem, jednocześnie łagodząc się do lepszego jedzenia.

i nie minęło dużo czasu, zanim Krystal widziała wyniki z jej wizyty. „Straciłem już 5 funtów”, mówi zaledwie tydzień po pierwszym spotkaniu. I nie mogła być bardziej wdzięczna. „Ogólnie rzecz biorąc, było niesamowite”.

Teraz Krystal pracuje nad zdrowszym stylem życia. Opublikowała broszurę o zdrowej żywności na lodówce, aby upewnić się, że otrzymuje wszystkie codzienne składniki odżywcze, których potrzebuje. Używała również Fitbita, aby zmotywować się do osiągnięcia celów i bycia bardziej aktywnym.

Ta sama kobieta, która denerwowała się podczas pierwszego spotkania, nie może się doczekać kolejnej kontynuacji, aby śledzić swoje postępy dzięki wszystkim dzięki temu. the great work of Dr. Mattina and her staff.

William A. Conway, M.D.

CEO, Henry Ford Medical Group Executive Vice President, Henry Ford Health System

Dr. Conway przewodzi grupie medycznej 1900-lekarskiej, jednej z największych i najstarszych praktyk grupowych w kraju, z ponad 40 specjalcjami. Grupa medyczna co roku szkoli ponad 800 studentów i mieszkańców i prowadzi ponad 70 milionów dolarów w badaniach biomedycznych.

Dr. Krajowe uznanie Conwaya obejmują jeden z „50 najbardziej wpływowych kadry kierowniczej lekarzy w opiece zdrowotnej” od Modern Healthcare w latach 2013–2016 oraz jeden z „50 ekspertów prowadzących bezpieczeństwo pacjentów” Becker’s Hospital Review w 2013 roku. Dr Conway odegrał kluczową rolę Henry Ford otrzymał National Business Group on Health Award, John Eisenberg Award za kampanię „No Harm” oraz nagrodę Malcolm Baldrige National Award 2011.

Jest byłym przewodniczącym American Medical Group Stowarzyszenie i American Medical Group Foundation oraz założyciel grupy Practice Improvement Network.

Dr. Conway jest bardzo zaangażowany w społeczność Detroit. Działa jako filantropijny przywódca dla mężczyzn Henry Ford Hospital, który gotował wydarzenie, które wspiera fundusz Tom Groth Patient Medical Needs Fund, i jest członkiem Rady Powierniczej Towarzystwa Zoologicznego w Detroit, gdzie przewodniczy komitetowi nauki. Wcześniej przewodniczył zarządowi rozdziału południowo -wschodniego Michigan Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i University of Detroit Jesuit High School and Academy.

Jest producentem wykonawczym Minds of Medicine, regularnego programu telewizyjnego Henry’ego Forda podkreślającego medyczne programy medyczne Postępy swoich lekarzy i przyjęło wiele nagród Michigan Emmy za najlepszą serię informacyjną lub program w imieniu systemu.

Dr. Conway dołączył do Henry Ford Medical Group w 1977 r. Jako starszy lekarz sztabowy w dziale medycyny opieki płucnej i krytycznej i otrzymał dotacje na sześć głównych projektów badawczych, w tym zapobieganie i leczenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Służył w wielu rolach przywódczych, w tym dyrektora medycznego Henry Ford Hospital i dyrektora ds. Jakości w Henry Ford Health System. Ukończył stypendium i jego rezydencję – w tym pełnienie funkcji głównego mieszkańca medycznego – w szpitalu Henry Ford.